Aktuality

Cyklobusy začínajú premávať už aj piatok

28.06.2022 - Čadca, Martin, Žilina

Už od 1. júla spúšťame piatkové cyklobusy, ktoré budú premávať počas celých letných prázdnin až do 2. septembra. Naďalej však môžete využívať ponuku cyklobusov, ktoré premávajú počas víkendov a štátnych sviatkov až do 25. septembra.  

Letné prázdniny už čakajú za rohom a s nimi sú už tradične spojené aj piatkové cyklobusy, ktoré vyrazia na cesty už tento piatok, teda 1. júla, a budú premávať až do 2. septembra do lokalít Terchová, Nová Bystrica a Turčianske Teplice. Pre milovníkov cyklistiky stále platí, že cyklobusy môžu využívať aj počas víkendov a  štátnych sviatkov až do 25. septembra. Treba však myslieť na to, že s bicyklom môžete nastúpiť iba na zastávkach uvedených na stránke www.cykloautobus.sk

Aj počas tohtoročných letných prázdnin chceme umožniť cyklistickým nadšencom spoznávať krásy nášho kraja priamo zo sedadla bicykla, a preto pokiaľ chcete mať istotu voľného miesta pre vás aj pre bicykel na požadovaný spoj cyklobusu, využite možnosť rezervácie miestenky pre bicykel a cestovného lístka pre vás  prostredníctvom predpredajného miestenkového systému, ktorý nájdete na www.amsbus.sk alebo osobne v klientskych centrách SAD Žilina.  

Pokiaľ sa rozhodnete spontánne urobiť si cyklovýlet za krásami našej prírody, naďalej si môžete v prípade voľnej kapacity zakúpiť cestovný lístok pre vás aj pre bicykel priamo u vodiča. Treba však myslieť na to, že prednostne sú prijatí tí, ktorí majú zakúpené cestovné + miestenku + dovozné bicykla v predpredaji. 

Odporúčame pred samotnou prepravou odstrániť z bicykla všetky veci, ktoré by sa mohli počas jazdy uvoľniť.