Online služby SAD Žilina vám uľahčia cestovanie autobusom - Slovenská autobusová doprava Žilina

Aktuality

Online služby SAD Žilina vám uľahčia cestovanie autobusom

30.10.2019 - Žilina, Martin, Čadca

Veľkej obľube medzi cestujúcimi, ktorí využívajú prímestskú dopravu, sa tešia online služby, ktoré poskytuje spoločnosť SAD Žilina. Z pohodlia domova si vybavíte dopravnú kartu alebo si ju dobijete kreditom na cestovanie a získate ďalšie výhody. Najnovšou novinkou je aj pridanie dopravnej karty do mobilu.

Obľúbeným spôsobom nákupu a dobíjania dopravných kariet sa stal e-shop SAD Žilina. Cestujúci si môže dopravnú kartu kúpiť z pohodlia domova, a my mu ju doručíme až k nemu domov, alebo si svoju dopravnú kartu pohodlne dobiť kreditom. Nemusí sa teda obmedzovať hotovosťou a nikde chodiť.

Kúpa novej dopravnej karty

Ak ešte nemáte svoju dopravnú kartu, tak navštívte stránku www.sadza.sk, zvoľte si príslušné miesto, kde budete kartu využívať (Žilina, Čadca, Martin), kliknite a následne vypíšte osobné údaje do prehľadnej tabuľky. Za kartu bude potrebné zaplatiť, môžete tak urobiť aj prostredníctvom vašej „kreditky“. Po vyhotovení vás bude dopravná karta čakať vo vybranom klientskom centre alebo vám ju zašleme priamo domov. Už ako si budete želať.

Takto môžu cestujúci dobíjať karty nielen sebe, ale aj svojim deťom bez toho, aby ich vybavili hotovosťou.

Dobíjanie dopravnej karty

Došiel vám kredit na vašej dopravnej karte? Kliknite na stránku www.sadza.sk, nájdite sekciu e-shop a do prázdneho okienka zadajte SNR číslo vašej dopravnej karty, ktoré sa nachádza na jej spodnom okraji. Dobíjanú sumu môžete zaplatiť vašou platobnou kartou a kredit vám na dopravnej karte nabehne automaticky. Ak ste sa rozhodli pre priamu platbu, zaplatená suma vám na karte nabehne do troch hodín od zakúpenia. Na kartu si môžete dobiť maximálnu sumu v hodnote 100 eur.

Pozor, kredit si nedobijete prostredníctvom trvalého alebo opakovaného platobného príkazu, pretože každá objednávka má svoje jedinečné číslo, ktoré slúži ako variabilný symbol pre párovanie platieb. Môže sa teda stať, že vaša platba nebude spárovaná s objednávkou a nebude zrealizovaná. Ak nie ste práve fanúšikom online priestoru, kredit si môžete, samozrejme, naďalej dobiť v našich centrách SAD Žilina alebo priamo v autobuse u vodičov.

Na online nákup aj dobitie karty môžete využiť bezplatnú Wi-Fi sieť v našich autobusoch a objednávku tak zrealizovať aj cez svoj smartfón, tablet či notebook priamo v autobuse počas cestovania.

Dopravná karta v mobile

Keď už máte dopravnú kartu a dobitý kredit, tak už len stačí pridať svoju dopravnú kartu do mobilu prostredníctvom apli­kácie UBIAN, kto­rá je dostupná pre Android aj iOS. Pre prístup k infor­máciám o dopravnej karte SAD Žilina sa stačí jedno­ducho zaregistrovať a pridať kartu. Vo svojom účte po­tom nájdete aktuálne infor­mácie ako platnosť karty, výšku zostávajúceho kreditu na karte alebo platnosť zľa­vy. V UBIANE je totiž možné spravovať niekoľko doprav­ných kariet súčasne. Pre cestujúcich spustila aplikácia UBIAN v spolupráci s dopravcami vernostný program Zelené kilometre pre podporu cestovania vo verejnej autobusovej doprave. Zároveň aplikácia uvádza aj počet emisií CO2, ktoré cestujúci svojou cestou ušetril využitím verejnej dopravy oproti rovnakej ceste autom. Okrem zbierania zelených kilometrov a sledovania ušetrených emisií môžu cestujúci s aplikáciou UBIAN zbierať aj odznaky, ktoré získavajú za rôzne úkony.

Cestovný poriadok vo vrecku

Cestujúci SAD Žilina tiež vďaka mobilnej aplikácii Ubian už nemusia nosiť cestovný poriadok v hlave, stačí ak si kliknú na ikonku Ubian na svojom mobile a dozvedia sa všetko, čo o odchode svojho autobusu potrebujú. Vďaka elektronickému cestovnému poriadku budú mať podrobný prehľad o odchodoch spojov, o zastávke, na ktorej bude autobus stáť či o počte zastávok až do cieľovej stanice. Odpovede na všetky tieto otázky nájdu vďaka tejto aplikácii veľmi ľahko a rýchlo.

Na rozdiel od iných podobných produktoch pri používaní aplikácie Ubian nemusíte byť online. Bez internetového pripojenia vám aplikácia vie vyhľadať cieľové zastávky, ponúknuť návrh trás alebo vás navigovať na miesto, odkiaľ vám autobus pôjde. Ak sa však pripojíte na web, poskytne vám aj  ďalšie užitočné informácie, ako napríklad kde sa váš spoj momentálne nachádza alebo prečo mešká. Dokonca vám Ubian ponúkne aj náhradné riešenie, ak napríklad zmeškáte svoj spoj.

Samozrejme, stále je cestujúcim k dispozícii aj internetový vyhľadávač cestovných poriadkov www.cp.sk, ktorý veľmi rýchlo nájde hľadaný spoj so všetkými užitočnými informáciami. Už je len na vás, pre ktorú variantu sa rozhodnete. Možnosti je viac.

Odkazy na všetky aplikácie nájdete na našej webovej stránke www.sadza.sk na pravej strane.

Čo získate pri cestovaní s dopravnou kartou:

 • Zľava z cestovného.
 • Bezhotovostná platba pri nákupe a dobíjaní dopravnej karty.
 • Zbieranie zelených kilometroch, sledovanie ušetrených emisií a zbieranie  odznakov
 • Prispievate k zrýchleniu dopravy.
 • Zľavy pri nákupoch vo vybranej obchodnej sieti OC Mirage vo výške 10 – 20 % za každých 10 jázd.

Aktuálne prevádzky poskytujúce zľavy nájdete na webstránke www.cestujtezadarmo.sk.

Cestovný poriadok je všade s vami

Zapojte sa do súťaže!

NEZABUDNITE, že pri každom dobití karty sa zapájate do súťaže Dobíjač mesiaca, ktorá pokračuje ešte do konca tohto roku. Každý, kto si cez náš e-shop dobije kartu, je zaradený do súťaže, v ktorej môže vyhrať kredit navyše vo výške 50 % zo sumy, ktorú si naposledy dobil online na svoju dopravnú kartu.

 

Všetky informácie o online službách alebo o súťaži Dobíjač mesiaca nájdete na www.sadza.sk.