Aktuality

Autobusom na super lyžovačku!

10.02.2017 - Žilina, Martin, Čadca

Tento rok sa zima predviedla v celej svojej kráse, s bielou prikrývkou aj mrazmi, ktoré ju udržia. Zasnežené kopce lákajú lyžiarov, snoubordistov i skialpinistov. Do vašich obľúbených zimných stredísk sa môžete pohodlne odviezť autobusom.

Vďaka bohatej snehovej nádielke je lyžiarska ponuka v našom kraji skutočne veľkorysá. Spoločnosť SAD Žilina vás na pravidelných prímestských linkách pohodlne a rýchlo odvezie do známych lyžiarskych stredísk v okolí Žiliny, Martina i Čadce. Nemusíte tak hľadať voľné parkovacie miesto a po dobrej lyžovačke každému padne vhod šálka grogu, čaj s rumom alebo pivko, ktoré vás osvieži, keď sa vám do vyštípaných líc príjemne opierajú slnečné lúče. Do zimných stredísk, kde to momentálne žije deň čo deň a víkend čo víkend, sa môžu s nami odviezť aj tí, ktorí vyznávajú aj pešiu turistiku a prechádzky po zasneženej krajine.

Kam sa vybrať najbližší víkend na lyžovačku? Tu sú naše tipy

Región Žilina
Vrátna dolina – Free Time Zone Vrátna
Ponúka atraktívne zjazdovky pre všetkých - najmenších lyžiarov, začiatočníkov, pokročilých, ako aj pre skúsených jazdcov či vyznávačov freerideu. Paseky patria vďaka pestrému profilu medzi najobľúbenejšie zjazdovky, pod Grúňom si po lyžovačke oddýchnete na slnečnej terase a na Chlebe sa nachádza tá najstrmšia zjazdovka na Slovensku!
Nadmorská výška: 600 – 1709 m n. m.
3 lokality: Paseky – Poludňový grúň – Chleb, 14 km zjazdoviek

Spoje SAD
Odporúčame využiť spoj s odchodom o 8. h a 9. hod denne z AS Žilina, stanovište č. 10. Na cestu späť použite spoj zo zastávky Terchová, Vrátna, Starý Dvor o 14.37 h denne alebo o 15.55 h v pracovných dňoch, v nedeľu a sviatok, príp. o 16.45 h v sobotu, nedeľu a sviatok.

Región Turiec
Snowland Valča
Zasnežená krajina alebo Snowland Valča. To je stredisko určené predovšetkým na rodinné lyžovanie, ponúkajúce zjazdovky naozaj pre každého. Oproti minulému roku, kedy ich bolo 6, je to už 8 zjazdoviek s obťažnosťou od ľahkých cez turistické a mierne. Kvalitne podchytené sú aj reštauračné a doplnkové služby a samozrejmosťou je detský Yeti park.
Nadmorská výška: 510 – 830 m n. m.
8 zjazdoviek

Spoje SAD
Cestujúci, najmä z Martina, môžu využiť bohatú ponuku spojov na trase Martin – Trnovo – Valča alebo Martin – Príbovce – Valča. Autobusy SAD Žilina túto trasu absolvujú prakticky každé dve hodiny.

Región Kysuce
Snowparadise Veľká Rača
Skutočne zasnežený raj! Známe lyžiarske stredisko sa nachádza uprostred krásnej prírody Kysuckých Beskýd. Jeho najväčšou prednosťou je rozloha a dispozícia v troch navzájom prepojených lokalitách. Svojou dĺžkou a terénom sú zjazdovky takisto vhodné pre všetky kategórie lyžiarov. A komu nestačí, môže sa vyblázniť na 1300-metrov dlhej bobovej dráhe.
Nadmorská výška: 650 – 1236 m n. m.
3 lokality: Dedovka – Marguška – Lalíky, 14 km zjazdoviek

Spoje SAD
Aj do Oščadnice sa na lyžovačku môžete pohodlne odviezť autobusom. Priame spoje z Čadce vás dovezú až priamo pod nástupnú stanicu lanovky v Oščadnici – Dedovke. V prípade, že cestujete na lyžovačku na Dedovku priamym autobusovým spojom, odpadá vám problém prepravy zo záchytných parkovísk skibusom do strediska.

Cestovať s nami sa oplatí

A to nielen kvôli rýchlej a pohodlnej ceste, ale aj finančným výhodám. V autobuse SAD Žilina platia všetky poskytované zľavy, najmä pre žiakov a študentov. Pri platbe môžete, samozrejme, využiť dopravnú kartu, s ktorou je cena cestovného lístka vždy nižšia. A mnohí z vás už vedia, že čím viac jázd s dopravnou kartou absolvujú, tým viac zliav na nákupy získajú.

Pre viac informácií klikajte na www.sadza.sk alebo www.cestujtezadarmo.sk.