Aktuality

Spoznávajte autobusy netradičným spôsobom

31.08.2017 - Žilina

Deň otvorených dverí v SAD Žilina bude aj tento rok plný prekvapení. Chystáme pre vás jazdu historickým autobusom, detské atrakcie, súťaže pre dospelých, a dokonca prekvapenie „na streche“ autobusu.

Sad žilina už po druhýkrát predstaví svoju činnosť verejnosti. V poslednú prázdninovú nedeľu 3. septembra otvorí dvere všetkým zvedavcom. Príďte sa pozrieť autobusom rovno pod kapotu. Naši zamestnanci vám ochotne vysvetlia všetky procesy chodu motora, prevodoviek alebo vám ukážu odkladací priestor – čokoľvek, čo vás bude zaujímať. Určite zoberte so sebou aj svoje deti. Spoločne si môžete vyskúšať ako sa sedí na mieste vodiča, potočiť volantom, zatrúbiť si, či vytlačiť cestovný lístok. Tiež sa dozviete viac o práci našich dispečerov, ktorí využívajú moderné technológie a zistíte, ako je možné, že vedia, kde sa práve nachádza každý jeden autobus.

Čaro histórie a dynamika súčasnosti

Okrem toho, v areály Domu techniky v Žiline nebudú chýbať klasické historické autobusy, ktoré už bežne na cestách nevidieť. Skutočne výnimočný bude autobus ŠKODA RTO Cabrio – čiže autobus bez strechy. My sme namiesto strechy zakomponovali do priestorov autobusu niečo oveľa živšie. Chcete vedieť čo to môže byť? Príďte sa pozrieť!

Aby toho nebolo málo, odhalíme aj našu Karosu ŠD 11, ktorú sme dali zrekonštruovať šikovným majstrom. V budúcnosti bude jazdiť pri výnimočných príležitostiach v rámci bežných mestských a prímestských liniek.

Históriou bude naplnený aj stan s galériou fotiek retro autobusov, či mini modelov týchto dnes už starodávnych autobusov. Samozrejme, dávne časy vyvážime prehliadkou moderných autobusov, ktoré sú plne vybavené najnovšími systémami –bezpečnostnými, ale aj technologickými. Na vlastné oči si pozrite aké tajomstvá skrývajú najmodernejšie autobusy v našom vozidlovom parku.

Súťaže pre všetkých

Celý deň sú pre malých návštevníkov pripravené atrakcie, akými sú kolotoče, nafukovací hrad, maľovanie na tvár či pieskovanie. Pre väčších návštevníkov pripravujeme tiež veľmi zaujímavé atrakcie akými sú lukostreľba, virtuálna realita či tombola. Súťaživí účastníci si môžu vyskúšať prezúvanie pneumatík na simulátore Formule F1 a vyhrať zaujímavé ceny. Súťažiť môžu aj detičky v rámci detskej zóny, kde sa o vaše ratolesti postará profesionálny animačný tím. Pre dospelých je pripravená bohatá tombola, do ktorej sme zaradili skutočne hodnotné ceny. Ak počas súťaženia vysmädnete alebo budete mať chuť na niečo chutné na zahryznutie pokojne vyskúšajte ponuku našich stánkov s občerstvením. Vybrali sme ich starostlivo a stavili sme na kvalitu.

Hlavný program

Počas celého dňa sme pre návštevníkov pripravili aj bohatý kultúrny program. Atmosféru vám v tento deň určite spríjemní folklórna skupina Stavbár i tanečné vystúpenie šikovných dievčat zo skupiny Lentilky. Tí najmenší sa môžu tešiť na hudobnú kapelu Baby Band s repertoárom „fíhovských“ pesničiek, ktorú tvoria slovenskí hudobníci a speváčky z rozprávkovej družiny škriatka Fíha Tralala. Svojím mimoriadne energickým vystúpením prekvapí aj hlavný interpret – prešovská kapela Heľenine oči, ktorá rozprúdi krv ako rockerom, tak i klasikom.

Cestujte na podujatie zadarmo

Na Deň otvorených dverí sme pre vás zabezpečili bezplatné autobusové spoje z Martina, Čadce, Bytče i Rajca. Zadarmo môžete jazdiť aj po Žiline, dokonca sa môžete tešiť na HISTORICKÝ AUTOBUS, ktorý bude jazdiť výnimočne iba v tento deň. Počas jazdy môžete dokonca vyhrať zaujímavé ceny v rámci natáčania programu Busmánia – priamo v retro autobuse.

Cestovný poriadok spojov ZADARMO na po­dujatie nájdete na stránke www.sadza.sk. Sledujte našu udalosť aj na Facebooku, kde môžete súťažiť o zaujímavé ceny. Viac na stránke www.facebook.com/sad.zilina/