Aktuality

Vybavte si dopravnú kartu v predstihu. Online a v pohodlí domova

12.09.2017 - Žilina, Martin, Čadca

Nový školský rok sa blíži. Nič nenechajte na náhodu a vybavte si svoju dopravnú kartu v predstihu, a hlavne, v pohodlí domova.

Či už si chcete svoju kartu dobiť alebo vybaviť úplne novú, nemusíte nikam chodiť a stáť v rade. Stačí vám pripojenie na internet a svoju kartu si vybavíte
online z pohodlia domova alebo akéhokoľvek iného miesta celkom sami. Na online nákup karty môžete napríklad využiť aj bezplatnú WI-FI sieť v našich autobusoch.

Dopravca SAD Žilina vymyslel skvelý spôsob ako cestujúcim všetko uľahčiť. Najmä v období pred začiatkom školského roka si môžete ušetriť cestu do klientskeho centra alebo na autobusovú stanicu. Stačí si cez svoj počítač, tablet alebo smartfón zadať webovú stránku, na ktorej si prostredníctvom nášho e-shopu pomocou jednoduchých úkonov kartu dobijete alebo kúpite. Postup nákupu je presne taký, na aký sme zvyknutí z iných e-shopov. V tomto prípade stačí kliknúť na stránku www.sadza.sk,
kde sa v pravom stĺpci nachádzajú červené ikonky Dobiť kartu alebo Kúpiť dopravnú kartu, a jednu z nich si zvoliť.

Chcete si dopravnú kartu kúpiť?

Ako prvé si vyberiete príslušný región, kde budete kartu využívať (Žilina, Čadca, Martin). Kliknete a vypíšte svoje osobné údaje do prehľadnej tabuľky. Platiť môžete online pomocou platobnej karty. Dopravnú kartu si následne vyzdvihnete vo vybranom klientskom centre. Ak nemáte čas ani cestu okolo, nič to. Kartu vám vieme zaslať priamo domov. Takto sa vyhnete zbytočnému čakaniu v rade, ako to býva zvykom, najmä na začiatku školského roka.

Potrebujete si dobiť kredit?

Ak už dopravnú kartu máte a iba si potrebujete nabiť kredit, stačí do prázdneho okienka v e-shope v sekcii Dobiť kredit zadať SNR číslo vašej dopravnej karty, ktoré sa nachádza na jej spodnom okraji. Platíte online pomocou platobnej karty a ak ste použili priamu platbu, kredit vám nabehne automaticky do 3 hodín od jeho zakúpenia. Kartu je možné dobiť si na maximálny kredit 100 €.

Dobré je vedieť, že dobiť si kredit nie je možné prostredníctvom zadania trvalého alebo opakovaného platobného príkazu, pretože každá objednávka má jedinečné číslo, ktoré slúži ako variabilný symbol pre párovanie platieb. Vaša platba by nebola spárovaná s objednávkou, čo znamená, že by nemohla byť zrealizovaná.

Samozrejme, kartu si aj naďalej môžete dobiť aj v našich centrách SAD Žilina alebo u vodičov.

Čo robiť v prípade reklamácie

Ak nastane pri online dobíjaní alebo kúpe karty určitý problém, neváhajte nás kontaktovať na e-mail: dopravnakarta@sadza.sk. Do správy nezabudnite napísať SNR číslo svojej karty, číslo objednávky a dátum platby. Tiež, pravdaže, nezabudnite stručne opísať problém, ktorý nastal. Naše klientske centrum vás bude obratom kontaktovať s riešením situácie.

Prečo mať kartu?

Z viacerých dôvodov, z ktorých tie najhlavnejšie sú: že s ňou cestujete lacnejšie, platíte bezhotovostne a rýchlo. Navyše získavate aj benefity v podobe zľavnených nákupov v OC MIRAGE vo vybraných obchodoch. Všetky zľavy do konkrétnych obchodov si môžete pozrieť na stránke www.cestujtezadarmo.sk.