Aktuality

Ako si vybaviť dopranú kartičku jednoducho?

18.09.2017 - Žilina, Martin, Čadca

Školský rok sa práve začal. Popri iných povinnostiach by ste nemali zabudnúť ani na takú dôležitú vec akou je vybavenie dopravnej karty. My vám poradíme, ako to urobiť rýchlo a jednoducho.

Vybavenie dopravnej karty je jednoduché. Ponúkame vám hneď dve možnosti ako to uskutočniť. Kartu si totiž môžete vybaviť online alebo osobne - stačí zájsť do klientskeho centra, ktoré sme pre vás otvorili v Žiline na autobusovej stanici a v OC MIRAGE, v Martine na autobusovej stanici a na mestskom úrade a v Čadci na autobusovej stanici.

Čo potrebujete na vybavenie dopravnej karty?

Za dopravnú kartu zaplatíte 3 €. Ide o jednorazový poplatok, ku ktorému sa prirátava manipulačný poplatok za vybavenie vo výške 0,70 €. Zároveň vám pri vybavovaní karty dávame možnosť dobiť si ju. Minimálny vklad je 5 €.

Aby ste kartu získali, je potrebné mať vypísané tlačivo na vydanie dopravnej karty. Stiahnuť si ho môžete na stránke SAD Žilina v sekcii tlačivá a dokumenty pod názvom Žiadanka na dopravnú kartu. V prípade žiackej alebo študentskej dopravnej karty musí byť tlačivo potvrdené školou, ktorú navštevuje vaše dieťa. Ak je žiak mladší ako 15 rokov, potvrdenie pri vybavení dopravnej karty nepotrebuje.

Na vybavenie karty ešte potrebujete fotografiu s rozmerom 2,5 x 3,5 cm. Ak ju nemáte, nevadí. Naše zamestnankyne vám ju ochotne vyhotovia priamo v klientskom centre za poplatok 1 €.

Vybavte si kartu doma

Ak nemáte čas zájsť do niektorého z našich klientskych centier, ponúkame vám možnosť zakúpiť si dopravnú kartu online. Stačí zájsť do nášho e-shopu na stránke www.sadza.sk. V pravej lište kliknete na ikonku Kúpiť dopravnú kartu a už len postupujte podľa návodu. Vyberiete si príslušný región, kde budete kartu využívať - na výber máte z troch miest: Čadca, Martin, Žilina. Zakliknete vhodné a vypíšete osobné údaje do prehľadnej tabuľky. V ďalšom kroku vás e-shop navedie na online platbu prostredníctvom vašej platobnej karty. A je to. Dopravnú kartu SAD Žilina vám pošleme priamo domov alebo si ju môžete vyzdvihnúť vo vybranom klientskom centre.

Prečo si dopravnú kartu kúpiť?

Kúpou dopravnej karty získavate skvelé bonusy. V prvom rade je to zľava z obyčajného cestovného. Okrem toho, nemusíte vo svojej peňaženke hľadať drobné na cestovné, stačí vám karta, ktorou bezhotovostne zaplatíte svoj cestovný lístok, čo zvyšuje komfort jeho výdaja. Vlastníctvom a využívaním dopravnej karty tiež prispievate k zrýchleniu dopravy, a čo je najlepšie, získavate zľavy pri nákupe vo vybranej obchodnej sieti.

Kde je možné kartu dobíjať?

Karta sa dobíja jednoducho. A existuje viac možností ako to urobiť. Je iba na vás, ktorú z nich si vyberiete. Dobiť sa dá osobne na našich predajných miestach SAD Žilina a. s., v e-shope prostredníctvom pár jednoduchých klikov alebo priamo u vodičov vo všetkých vozidlách SAD Žilina.