Aktuality

Retrobus odviezol na Jánošíkove dni takmer 500 cestujúcich

13.08.2019 - Žilina

Návštevníci Jánošíkových dní sa tento rok mohli do Terchovej doviesť naozaj RETRO štýlovo. Jazdu retro autobusom Karosa ŠD 11, ktorý premával zo Žiliny až do rodiska Juraja Jánošíka, využilo za dva dni až 455 cestujúcich.

Vysoké číslo prepravených cestujúcich svedčí o tom, že jazda retro autobusom je naozaj veľkým lákadlom. V sobotu 3. augusta sa do Terchovej na Jánošíkove dni odviezlo historickým autobusom 226 návštevníkov a na druhý deň, v nedeľu 4. augusta si takúto jazdu užilo 229 cestujúcich.

Retro autobusy aj na DOD

Ak ste premeškali jazdu počas Jánošíkových dní a radi by ste sa v retrobuse odviezli, jazdu historickými autobusmi si budete môcť vychutnať aj na Dni otvorených dverí spoločnosti SAD Žilina, ktorý sa uskutoční v nedeľu 1. septembra 2019. Pre návštevníkov je pripravený naozaj bohatý program.

Nebudú chýbať najnovšie a najstaršie autobusy. V areáli Domu techniky v Žiline, bude pristavený skutočný autobus bez strechy ŠKODA RTO Cabrio – dokonca vás čaká aj vyhliadková jazda po Žiline. Aby toho nebolo málo, môžete sa povoziť aj na ďalších historických kúskoch, ako je Karosa ŠD 11 a ŠKODA RTO 706. Akciu obohatí aj ďalší retro autobus Europabus – rotel alebo tzv. hotel na kolesách, ktorý bol vyrobený v Karose Vysoké Mýto v roku 1968.

V areáli Domu techniky bude pre vás pripravený aj stan s minimodelmi týchto, dnes už starodávnych autobusov a obrazmi, ktoré ilustrujú historické verzus súčasné autobusy. Staré časy budú správne vyvážené prehliadkou moderných autobusov. Tie sú plne vybavené najnovšími systémami – bezpečnostnými, ale aj technologickými. Príďte sa na vlastné oči presvedčiť, aké tajomstvá skrývajú najmodernejšie autobusy SAD Žilina.

Torta pre každého

Keďže tento rok si spoločnosť SAD Žilina pripomína 70. výročie založenia verejnej automobilovej dopravy na Slovensku, bude sa počas DOD krájať aj obrovská narodeninová torta. Zastavte sa pre svoju porciu sladkej odmeny.

Cestovanie zadarmo

Ak stále neviete, ako sa 1. septembra dopraviť do Žiliny, využite bezplatné autobusové spoje, ktoré budú pri príležitosti DOD premávať z Martina, Čadce a Rajca. Podrobný cestovný poriadok nájdete na stránke www.sadza.sk/dod.