Vyberte sa na lyžovačku so SAD Žilina - Slovenská autobusová doprava Žilina

Aktuality

Vyberte sa na lyžovačku so SAD Žilina

15.01.2020 - Žilina, Čadca

Vychutnajte si nezabudnuteľnú zábavu na snehu s rodinou či priateľmi na lyžiach. Čerstvá snehová nádielka potešila väčšinu milovníkov lyžovania a snowbordovania v okolí Žiliny a Čadce, a preto máme pre vás pripravené pravidelné spoje, ktoré vás privezú priamo na miesto.

Už sa teda nemusíte viac obávať toho, kde zaparkujete, stačí ak sa vyberiete na lyžovačku autobusom SAD Žilina. Okrem toho si tiež po dobrej lyžovačke môžete dopriať horúci grog, punč alebo čaj s rumom. Pozrite sa s nami, kam sa aktuálne môžete vybrať na lyžovačku.

Región Horné Považie

Vrátna

Vedeli ste, že práve lyžiarske stredisko Vrátna je vďaka svojej pôsobnosti jedným z prvých lyžiarskych stredísk na Slovensku? Taktiež patrí medzi najvyhľadávanejšie lyžiarske strediská a je vzdialené len 3 km od Jánošíkovej obce Terchová. V lyžiarskom stredisku sa nachádza 12,5 km zjazdoviek, na ktorých si prídu na svoje začiatočníci, rekreační lyžiari, aktívni športovci či snowboardisti, ale aj rodiny s deťmi.

Spoje SAD: Pre lyžiarov a snowboardistov odporúčame využívať nasledovné spoje:

Odchod Príchod
08:00 Žilina, AS 08:48 Terchová, Vrátna - Starý dvor
09:00 Žilina, AS 09:49 Terchová, Vrátna – Starý dvor
14:35 Terchová, Vrátna výťah 15:38 Žilina, AS
15:50 Terchová, Vrátna výťah (premáva denne okrem soboty) 16:45 Žilina, AS
16:40 Terchová, Vrátna výťah 17:45 Žilina, AS *
16:50 Terchová, Vrátna výťah (premáva len pracovné dni) 17:53 Žilina, AS

*premáva v sobotu, v nedeľu a štátom uznané sviatky.

Región Kysuce

Snowparadise Veľká Rača

Tú pravú lyžovačku na Kysuciach sľubuje Snowparadise Veľká Rača Oščadnica. Medzinárodné lyžiarske stredisko je situované v pohorí Kysucké Beskydy, v blízkosti susedných hraníc s Českom a Poľskom. K dispozícii je takmer 14 km pravidelne upravovaných zjazdoviek. Lyžiarske stredisko má navzájom prepojené lokality – Dedovka, Marguška a Lalíky, kde si užijú poriadnu lyžovačku všetci od začiatočníkov až po najnáročnejších lyžiarov. Na večerné lyžovanie, ktoré začína o 17:30 hod., sa môžete taktiež doviezť autobusom. V prípade, že cestujete na lyžovačku na Dedovku priamym autobusovým spojom, zbavili ste sa tak starosti prepravy zo záchytných parkovísk skibusom do strediska. Okrem toho sa v Snowparadise môžete zabaviť aj bež lyží či snowboardu. Aktuálne je v prevádzke štvorsedačková lanovka v Dedovke pre turistov, ktorá vás vyvezie na novú šesťmetrovú rozhľadňu a bobovú dráhu.

Spoje SAD: Ak sa chcete dopraviť zo Žiliny do lyžiarskeho strediska Snowparadise Veľká Rača, musíte rátať s prestupom v obci Oščadnica či v meste Krásno nad Kysucou.

Odchod Príchod
10:10 Čadca, AS 10:40 Oščadnica, Dedovka Veľká Rača
16:40 Čadca, AS 17:10 Oščadnica, Dedovka Veľká Rača*
17:15 Oščadnica, Dedovka Veľká Rača 17:45 Čadca, AS