Za týždeň bolo vydaných až vyše 1 000 dopravných kariet SAD Žilina - Slovenská autobusová doprava Žilina

Aktuality

Za týždeň bolo vydaných až vyše 1 000 dopravných kariet SAD Žilina

05.10.2020 - Žilina, Martin, Čadca

V období od 16. do 22. septembra 2020 sa spoločnosť SAD Žilina zapojila v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom do Európskeho týždňa mobility 2020, pričom umožnili cestujúcim si vybaviť novú dopravnú kartu SAD Žilina bezplatne. Počas tohto obdobia bolo vydaných až 1 128 nových dopravných kariet.

Klientske centrá spoločnosti SAD Žilina praskali počas Európskeho týždňa mobility vo švíkoch. Počas jedného týždňa pracovníci klientskych centier SAD Žilina vydali až 1 128 nových dopravných kariet. Všetky náklady spojené s bezplatným vydaním dopravných kariet uhradil Žilinský samosprávny kraj. Celkový počet vydaných kariet avšak nezahŕňa nákup dopravných kariet prostredníctvom e-shopu. Veľký záujem cestujúcich si vybaviť novú dopravnú kartu podnietila najmä zmena tarify v prímestskej doprava, ktorá je platná od 1. októbra a ktorá upraví spôsob výpočtu cestovného a zjednotí poskytované zľavy. Zavedením novej kilometrickej tarify bude cestovanie autobusmi SAD Žilina výhodnejšie a pohodlnejšie cestujúci budú platiť len sumu, ktorú reálne precestujú.

Aké výhody prinesie dopravná karta SAD Žilina po novom?
- možnosť využiť prestupný lístok do 30 minút,
- lacnejšie cestovné oproti úhrade cestovného hotovosťou,
- možnosť využitia zliav v prevádzkach OC Mirage (viac informácií na www.sadza.sk),
- pohodlná, jednoduchá a rýchla forma úhrady cestovného, ktorá umožní tiež zrýchlenie nástupu a výstupu cestujúcich,
- bezpečný spôsob úhrady cestovného oproti platbe hotovosťou - v časoch šírenia vírusu COVID-19.

Prestupný lístok do 30 minút

Cestujúci budú môcť od 1. októbra v autobusoch prímestskej dopravy vďaka svojej dopravnej karte využiť prestupný cestovný lístok do 30 minút za zvýhodneného cestovné. Prestupný cestovný lístok získa cestujúci len v prípade úhrady cestovného dopravnou kartou SAD Žilina, ktorá musí byť platná a ktorá musí mať dostatočnú hotovosť na úhradu cestovného. Z dopravnej karty (DK) je možné zakúpiť jednorázovo maximálne 4 prestupné cestovné lístky s rovnakou nástupnou a výstupnou zastávkou. Cestujúci musí brať na vedomie, že v prestupnom autobuse musí dodržať poradie zakúpenia jednotlivých druhov cestovných lístkov. V prípade nedodržania poradia na prvom a na prestupnom spoji cestujúci nemá nárok na prestupný cestovný lístok. Prestupný lístok nie je možné zakúpiť v hotovosti. Cestujúci zaplatí na prvom spoji dopravnou kartou základnú sadzbu a sadzbu za kilometre, pričom na prestupnom spoji pri platbe tou istou dopravnou kartou už základnú sadzbu cestovného neplatí. Cestujúci nemusí vodičovi nahlásiť, že prestupuje, nakoľko vybavovacie zariadenie automaticky vypočíta nárok na zvýhodnený prestup do 30 minút od času výstupu. Prestupový lístok nie je možné použiť pri prestupe zo spoja prímestskej dopravy na spoj mestskej dopravy a naopak. Cestujúci môžu na prestupný spoj nastúpiť na ktorejkoľvek nástupnej zastávke, v neobmedzenom počte, pričom musia stihnúť prestup do 30 minút. Čas prestupu 30 minút sa počíta na základe cestovného poriadku, tzn. v prípade meškania nadväzujúceho spoja sa toto meškanie neprenáša do výpočtu prestupného času 30 minút.

Výhodné nákupy

Dopravná karta SAD Žilina má aj ďalší, veľmi výhodný benefit. Po každej desiatej jazde autobusom SAD Žilina získavate automaticky zľavu do vybraných prevádzok OC Mirage. Ako to je možné? Povedzme, že mesačne precestujete 20 eur. Na nákupy potravín miniete v priemere za jeden mesiac asi 200 eur. Pri cestovaní s dopravnou kartou SAD Žilina získate zľavu 10 percent na nákup potravín v predajni Billa v OC MIRAGE. Zľava na nákup je 20 eur, takže jazdíte celý mesiac zadarmo! No nie je to výhodné?

V prípade, ak ste si nestihli vybaviť dopravnú kartu, nevadí. Stále máte možnosť navštíviť klientske centrá SAD Žilina, alebo si vybaviť dopravnú kartu online, z pohodlia domova prostredníctvom e-shopu.

Tešíme sa z veľkého záujmu cestujúcich využívať dopravnú kartu a pevne veríme, že cestujúci od 1. októbra pocítia vďaka dopravnej karte výrazne zľavy na cestovnom. Všetky potrebné informácie ohľadom zmeny tarify v prímestskej doprave nájdete na www.sadza.sk