Cyklobusy už aj v piatok - Slovenská autobusová doprava Žilina

Aktuality

Cyklobusy už aj v piatok

06.07.2021 - Žilina, Martin, Čadca

Od 2. júla spúšťame piatkové cyklobusy, ktoré budú na cestách až do 27. augusta. Okrem toho naďalej budú premávať, až do 26. septembra cyklobusy, ktorých spoje premávajú počas víkendu a štátnych sviatkov.

Oficiálne letné prázdniny sú tu! A k nim, ako už tradične patria aj naše cyklobusy, ktoré od 2. júla do 27. augusta budú premávať už aj v piatok na trase Žilina – Terchová, Žilina – Nová Bystrica, Žilina – Turčianske Teplice. Okrem piatku môžu cyklistickí nadšenci stále využiť cyklobusy aj počas víkendu a štátnych sviatkov, ktoré budú premávať až do 26. septembra. Všetky zastávky, kde je možné nastúpiť s bicyklom, nájdete na www.cykloautobus.sk.

Počas letných prázdnin chceme opäť vychádzať v ústrety všetkým rekreačným aj športovým cyklistom, ktorí radi spoznávajú krásy kraja, práve zo sedla svojho bicykla, a preto umožňujeme cestujúcim, vopred si rezervovať miestenku pre bicykel a cestovný lístok prostredníctvom predpredajného miestenkové systému, ktorý je možné nájsť na www.amsbus.sk alebo osobne v našich klientskych centrách.

Pri nakladaní bicykla na cyklovlečku alebo nosič, vám ochotne pomôže vodič, respektíve steward, ktorý je chránený respirátorom FFP2, prípade ochranným rúškom, rukavicami a dezinfekčným gélom – pokiaľ nebude rozhodnuté inak, v zmysle Vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva. Pred prepravou odporúčame odstrániť z bicykla všetky veci, ktoré by sa mohli počas jazdy uvoľniť.

Preventívne opatrenia v cyklobuse

S ohľadom na aktuálny stav v súvislosti s koronavírusom je potrebné neustále dodržiavať preventívne opatrenia proti šíreniu nákazy v autobusoch, teda aj v cyklobuse. Naďalej platí, že cestujúci je povinný mať počas celej doby prepravy ochranné rúško alebo respirátor, respektíve inú vhodnú alternatívu. Okrem toho, odporúčame všetkým cestujúcim, používať dezinfekčný prostriedok, prípadne rukavice.