Už takmer 1000 cestujúcich využilo platbu platobnou kartou v autobusoch SAD Žilina - Slovenská autobusová doprava Žilina

Aktuality

Už takmer 1000 cestujúcich využilo platbu platobnou kartou v autobusoch SAD Žilina

13.07.2021 - Žilina, Martin, Čadca

Naša spoločnosť sa hrdo môže pýšiť úspechom novinky – platba platobnou kartou v autobusoch, ktorú sme priniesli cestujúcim od 1. júna 2021.

V spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom sme spustili od 1. júna možnosť úhrady cestovného platobnou kartou VISA a Mastercard, smartfónom a smarthodinkami v autobusoch.

Rovnako, ako iné naše moderné výdobytky v autobusoch – Wi-fi sieť, LCD monitory a USB porty, je aj bezkontaktná platba veľmi pozitívne vnímaná. Od 1. do 30. júna využilo túto možnosť 966 cestujúcich.

Cestujúci si uvedomujú, že bezkontaktná platba zrýchľuje plynulosť vybavovania pri nástupe. Takúto platbu je možné realizovať až v 248 autobusoch. Napriek týmto výsledkom, si ale prvenstvo u cestujúcich, stále drží dopravná karta, ktorá umožňuje zvýhodnené ceny cestovného a možnosť cestovať na prestupný lístok.

Benefit pre cestujúceho aj vodiča

Možnosťou platiť platobnou kartou v autobuse sme vyhoveli požiadavkám cestujúcich, ktorí nevlastnia dopravnú kartu a uhrádzali cestovný lístok v hotovosti. Skvelo slúži pre tých, ktorým sa stane, že pri sebe momentálne nemajú hotovosť/dopravnú kartu alebo majú vybitý smartfón. Okrem toho, vodiči teraz menej pracujú s hotovosťou, sú chránení aj pred rizikom šírenia baktérií a vírusov. Znižuje sa aj riziko nedostatku mincí na vydávanie z väčšej hotovosti.


Graf č.1 Počet prepravených osôb v prímestskej doprave, MHD KNM a MHD Čadca podľa druhu platby.